Короткострокові візи

Якщо Ви маєте намір перебувати у Норвегії протягом короткого періоду часу, Вам необхідно отримати візу, якщо Ви є громадянином країни, що потребує візу до Норвегії. Громадянам України необхідно отримувати візу до Норвегії. Власникам дипломатичних паспортів віза не потрібна.

Віза дає іноземцю можливість перебувати у Норвегії та/чи інших Шенгенських країнах* протягом обмеженого періоду часу (до 90 днів). Якщо Ви маєте намір перебувати у Норвегії протягом довшого періоду часу (більше ніж три місяці), Вам необхідно подавати заяву на відкриття дозволу на проживання.

Наявність візи не передбачає автоматичного права в’їзду на територію країн Шенгенської Угоди. Власнику візи необхідно надати докази того, що він/вона відповідає усім вимогам для перетину кордону, а саме: має дійсний проїзний документ, має дійсну візу, має підтвердження мети своєї подорожі та наявності засобів для її здійснення. 

Будь ласка, натисніть тут, щоб знайти і обчислити кількість днів, які ви хочете, щоб залишитися в країнах Шенгенської угоди.

Термін обробки заявок:

Звичайний час обробки заявок становить 10 календарних днів, не рахуючи дня подачі документів. Заявки на візи повинні бути подані принаймні за 10 календарних днів до передбачуваної дати поїздки і не можуть бути подані раніше, ніж за три місяці до передбачуваної дати поїздки.

ВАЖЛИВО: Починаючи з 31 травня 2016 і до наступної інформації від Візового Відділу Посольства Норвегії період розгляду візових заяв складатиме 14 календарних днів. Для більш детальної інформації, будь ласка, натисніть тут.

Для того, щоб отримати інформацію про акредитовані туристичні компанії, які можуть подавати візові заяви від Вашого імені, будь ласка, натисніть тут

Для того, щоб отримати перелік страхових компаній, акредитованих Посольством Норвегії, будь ласка, натистніть тут

Важливо: Починаючи з 23 червня 2015 року кожного разу, коли Ви подаєте документи на отримання норвезької візи, Ви повинні бути особисто присутні у Візовому Центрі для здачі біометричних даних.

Усі документи, що подаються до Візового Центру, передаватимуться до Посольcтва Норвегії в Києві для розгляду та прийняття рішення. Працівники Візового центру жодним чином не впливають на рішення Посольства.

Ви також маєте можливість подавати Вашу візову заяву безпосередньо до Посольства Норвегії. Дату та час подачі документів Ви обираєте самостійно під час заповнення анкети на Application Portal. Приблизний час розгляду візової заяви складає 14 календарних днів.

Інформація для громадян Білорусії та Молдови: Будь ласка, зауважте, якщо Ви вирішили подавати документи до Візового Центру Посольства Норвегії в Києві, Вам знадобиться організувати Ваше перебування в Україні. Посольство Норвегії поставить відмітку у паспорт і на наступний робочий день паспорт повернеться до Візового Центру. 

Альтернатива для громадян Білорусії та Молдови: Починаючи з 11 лютого 2013 року, громадяни Білорусії та Молдови мають можливість отримати свої паспорти в той самий день, якщо подача документів була здійснена у Візовому Центрі Посольства Норвегії в місті Києві в понеділок з 8.30 до 11.00. Посольство Королівства Норвегії поставить печатку в паспорті і заявники зможуть отримати його назад до 15.30 того ж дня в Візовому Центрі. Але заявники, які подають документи в регіональних Візових Центрах, повинні чекати 2 робочих дні на повернення паспорта з Посольства Норвегії. Коли буде прийняте рішення по справі, заявник буде проінформований працівниками Посольства, після чого, потрібно буде донести паспорт особисто в Посольство Норвегії в місті Києві. 

* Шенгенські країни: Австрія, Бельгія, Чеська Республіка, Данія, Естонія, Фінляндія, Франція, Німеччина, Греція, Угорщина, Ісландія, Італія, Латвія, Ліхтенштейн, Литва, Люксембург, Мальта, Нідерланди, Норвегія, Польща, Португалія, Словакія, Словенія, Іспанія, Швеція та Швейцарія.